W ramach projektu „eMOCje w twórczości” dzieci z grupy Pszczółek brały udział w działaniach wspierających wyrażanie emocji oraz przeżyć wewnętrznych. W dniu 14.05.2021r. 5-latki oglądały bajkę edukacyjną „Trefliki” odcinek pt. „Gra”. Uczestniczyły także w grze edukacyjnej rozwijającej kompetencje społeczne  „Z gąsienicą Lilą gramy i emocje odkrywamy”. Gra łączy ze sobą zabawę
i pozornie proste pytania pozwalające dostrzec potrzeby oraz emocje dziecka – informacje te są znaczące w planowaniu kolejnych aktywności.

Wszyscy chętnie odpowiadali na pytania, wypowiadali się na wskazane tematy, a także wykonywali polecenia, by jak najszybciej dotrzeć do mety. Z wielkim entuzjazmem przyjęto pomysł,
by zmodyfikować grę i poprzestawiać pola gąsienicy według pomysłów dzieci. To działanie zainspirowało dzieci do podjęcia kolejnego kroku, czyli stworzenia własnych pól i zadań przez 5-latki. To był dzień pełen emocji i kreatywnych pomysłów.