PROGRAMY NAUCZANIA REALIZOWANE

W GRUPIE „KRÓLICZKÓW”

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Szczegółowe informacje o ogólnopolskich programach realizowanych w grupie:

„Działaj z imPETem” – projekt edukacyjny organizowany przez: Adliner Sp. z o.o., Rekopol, Coca-Cola HBC Polska, Nestle Polska S.A., Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z podmiotami gospodarującymi odpadami. Projekt jest realizowany od IX do III 2021r. przez nauczycielkę B. Chojnacką w grupach dzieci 4 i 6 – letnich. Celem projektu jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET w celu ochrony środowiska naturalnego, kształtowanie postaw proekologicznych, upowszechnianie prawidłowych zasad segregowania odpadów typu PET wśród mieszkańców, by jak najwięcej z tych opakowań dostało nowe życie.
„Klub Mleczaka” – program edukacyjny profilaktyki zdrowotnej oraz higieny jamy ustnej realizowany jest w grupach dzieci 3 i 4 – letnich od XI 2020 do I 2021r. przez nauczycielki M. Padzik i I. Kosińską. Celem programu jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów, a także spożywanie odpowiednich pokarmów. Już nawet 3 latek wie, że jego ząbki są mu bardzo potrzebne i należy o nie dbać, by rosły zdrowe i nigdy nie chorowały.

Nauczycielki:

Tematyka kompleksowa na miesiąc Czerwiec:

1. Wszystkie dzieci nasze są

2. Na moim podwórku.

3. Zbliżają się wakacje.

Piosenka do nauki  „Już wkrótce wakacje”

1. Już wkrótce wakacje

i piękna pogoda

wyjedźmy więc czym prędzej

bo każdej chwili szkoda.

Ref. Gdzie grzywy morskich fal

gdzie słońca złoty blask

gdzie ptaków leśny chór

swym śpiewem wita nas.

2. Żegnamy się z panią

z Maciusiem i z Anią

gotowi, spakowani

dziś w drogę wyruszamy.

3. Lecimy, jedziemy

idziemy, płyniemy

poietrzem, lądem, wodą

by spotkać się z przyrodą.

Wiersz do nauki J. Koczanowska „ Podwórko”

Na naszym podwórku

wspaniałą zabawa