Szanowni Rodzice

Pragnę zachęcić Państwa do uczestnictwa w projekcie: „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami.

Wasze dzieci podczas zajęć w przedszkolu poznały historię misia Bruno, który odwiedzał przedszkola w całej Polsce, by wysłuchać bajek i poznać przedszkolaki.

Projekt wywołał bardzo tyle pozytywnych emocji, że postanowiłam zaprosić misie do domów moich przedszkolaków.

Bez Państwa jednak mój pomysł nie dojdzie do skutku…

O co proszę. Przygotowałam zalaminowaną sylwetkę misia, która będzie wędrowała od domu do domu przedszkolaków z karteczką  z Dzienniczka „pod pachą” , w biurowej koszulce, zdezynfekowanej przed wydaniem każdemu dziecku… Takie mamy czasy…

Zdjęcie wykonaliśmy naszemu pluszakowi – misiowi Teddy, który dzielnie pilnuje kącika książki w przedszkolu.

Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. Łatwe, prawda? Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość.

Proszę Was, aby w Dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Uzupełnijcie wspólnie z dzieckiem kartę książki. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa. Sylwetę misia i kartę przynieście do przedszkola i zostawcie w szafce dziecka w szatni.

Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.” Zaproście, proszę, dzisiaj to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dziecka.

Nadmieniam ,że nasze przedszkole od 20 lat należy do ogólnopolskiego „Klubu czytających przedszkoli” uczestnicząc w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Propagujemy czytelnictwo organizując również międzyprzedszkolny konkurs literacki „Książka moim przyjacielem jest”.                                              

                                                                                           Nauczycielka

                                                                                       Małgorzata Padzik