Szanowni Państwo,
w Płocku na ulicy Tumskiej stanie rzeźba Marceliny Rościszewskiej, patriotki, obrończyni Płocka w 1920 roku, nauczycielki, kobiety wybitnej zaangażowanej w życie społeczne i kulturalne miasta. Bardzo chcemy, aby jej postać była znana szerokiemu gronu płocczanek i płocczan, aby młode pokolenie poznało kobietę, która tak wyraziście zapisała się w dziejach Płocka. Stąd pomysł spektaklu pt. „Marcelina Rościszewska – czas niezmarnowany”, który zostanie wystawiony 28 maja o godz. 17.00 w sali Państwowej Szkoły Muzycznej. Jako aktorzy wystąpią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, nr 16, nr 17 oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku.
Reżyserii podjął się Szymon Cempura, aktor Teatru Dramatycznego w Płocku. Serdecznie zapraszamy na spektakl uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkół i placówek. Wstęp wolny. Osoby pragnące wesprzeć budowę rzeźby będą mogły wrzucić dobrowolny datek do puszki.
Komitet Społeczny Budowy Pomnika Marceliny Rościszewskiej