W dniu 15 września 2021 r. dzieci z grupy „Pszczółki„ obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania.

Przedszkolaki wysłuchały opowiadania, jak zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które czekają na ich odkrycie.

Następnie szukaliśmy kropek. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce „i”, kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Ponieważ Dzień Kropki to dzień zabawy, więc nam również towarzyszyły takie zabawy jak: „Kropki idą w ruch”, „Znajdź parę”. Z kropek utworzyliśmy kolorową gąsienicę.

Na koniec wspólnej zabawy dzieci otrzymały balony, które ozdobiły kolorowymi kropkami.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.

(zapraszamy do galerii)