Szanowni Rodzice dzieci 6 – letnich

Zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej

Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku.

Jest to szkoła publiczna, bezpłatna, w której realizowany jest równocześnie program szkoły podstawowej ogólnodostępnej oraz szkoły muzycznej. Nauka w szkole I stopnia trwa 8 lat i kończy się egzaminem ósmoklasisty (od wielu lat OSM osiąga najlepsze wyniki w mieście). Szkoła drugiego stopnia trwa 4 lata i odpowiada programowi liceum ogólnokształcącego.

W szkole I stopnia kształcenie obejmuje naukę gry w specjalnościach: akordeon, fagot, flet, fortepian, gitara, klarnet, kontrabas, obój, perkusja, puzon, waltornia, skrzypce, altówka, saksofon,  trąbka, wiolonczela.

Bezpośredni kontakt z nauczycielem podczas nauki gry na instrumencie umożliwia rozwijanie indywidualnych zdolności dziecka. Małe liczebnie klasy pozwalają każdemu nauczycielowi na dobry kontakt z uczniem. Nauka muzyki rozwija w uczniach ich osobowość, sferę emocjonalną i estetyczną. Kształci twórcze myślenie a także samokontrolę w pracy.

Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2022/23 nadal trwa.

Szkoła nie jest w systemie NABO

Jeśli dziecko już jest zapisane do innej szkoły, a przejawia uzdolnienie muzyczne, możecie Państwo bez żadnych konsekwencji złożyć również wniosek do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej i tym samym sprawdzić umiejętności i predyspozycje muzyczne swojego dziecka.


Wniosek i szczegółowe informacje dostępne są na stronie szkoły: 
www.muzycznaplock.pl tel.24 262 24 70

We wtorek 26 kwietnia szkoła zaprasza na dwa koncerty:

godz. 10.00  dla zorganizowanych grup z przedszkoli

godz. 17.30 dla dzieci z rodzicami

WSTĘP WOLNY