W dniu 25 listopada 2021 r. grupa „Żółwiki” na zakończenie i podsumowanie realizacji bloku tematycznego „Co z czego powstaje” zamieniły się w małych kucharzy i czwartkowe popołudnie spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie babeczek.

Przed przystąpieniem do tej przygody, dzieci umyły ręce, założyły fartuszki i czepki na głowę. Wszystkie ochoczo i z pełnym zaangażowaniem pomagały przy wyrobieniu ciasta i nałożeniu masy w foremki. Następnie każde dziecko  dekorowało swoją babeczkę różnokolorowymi lukrami, wzorami i barwnymi posypkami. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi, i nie skosztować choćby odrobinki.

Pełne blaszki gotowych do upieczenia smakołyków dzieci zaniosły do naszej przedszkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem pań kucharek nabierały złocistej barwy. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika, w przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych słodkości, który wprawił wszystkich w cudowny nastrój.

Przygotowanie tych słodkości bardzo się przedszkolakom podobało, ale najprzyjemniejsza była ich degustacja. Oczywiście pierwsza blaszka ciasteczek wylądowała w brzuszkach naszych małych cukierników. Zabawa była naprawdę świetna, wspólne wypieki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń i doznań sensorycznych.