Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre, zaczął się sezon siania rzeżuchy, sadzenia cebuli i fasoli. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, działania te służą wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin.

W sali dzieci z grupy „Pszczółek” powstał „parapetowy zielony ogródek”. Dzieci wraz z wychowawczynią posadziły w doniczkach pietruszkę, cebulę, fasolę oraz nasiona rzeżuchy, koperku oraz różnych kwiatków.  Zanim to nastąpiło, przedszkolaki w pierwszej kolejności dokładnie obejrzały sadzonki oraz nasiona, określiły ich zapach i kształt. Potem pani pokazała przedszkolakom sposób sadzenia – no i wszyscy zabrali się do pracy. Po podlaniu postawili doniczki i pojemniki na parapecie, aby miały ciepło i dużo światła. Dzięki bezpośredniej obserwacji, dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwojowego rośliny oraz uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.