W dniu 28.10.2021 r. –  przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z Policjantami Komendy Miejskiej w Płocku.

Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Mogły zobaczyć prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, pałkę, odznakę „Policjanta”, a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli także najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak wezwać pomoc, jak rozmawiać z policjantem i co zrobić, gdy inna osoba nagle straci przytomność.. Policjanci wyjaśnili też maluchom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Wiedza maluchów była też sprawdzana w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy, które policjanci i panie nauczycielki wykonywały wspólnie z przedszkolakami.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe opaski i pozowały do wspólnej fotografii z policjantami.

To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.