W dniu 30 września dzieci były na wycieczce w Kołacinku w Parku Jurajsko-Botanicznym „DinoPark”. Tam czekały ich atrakcje. Jedną z nich była ścieżka ery mezozoicznej. Dzieci wraz z panią przewodnik przeniosły się do czasów, w których żyły ogromne prehistoryczne gady. Chodziły po ogromnych śladach dinozaurów. Zobaczyły na własne oczy wielkie zwierzęta w pięknie ukształtowanym terenie. Przekonały się , że dinozaury przechadzają się nie tylko po ścieżce, niektóre pilnują jaj w gniazdach, spotkać je można wokół jeziora, a nawet się z niego wynurzają. Dzieci obejrzały wykluwającego się z jaja małego dinozaura w Grocie. W Muzeum Geologiczno-Paleontologicznym dzieci oglądały prawdziwe skamieniałości sprzed wielu milionów lat takie jak: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, a dodatkowo ogromny okruch minerału Halitu (soli)z kopalni solo w Kłodawie.

Po tak ciekawie spędzonym spacerze dzieci udały się na obiad.

A na koniec spędziły czas na zabawie w „Figloraju” znajdującym się na terenie zwiedzanego obiektu. Swoją sprawność fizyczną mogły rozwijać na terenie ogromnej konstrukcji składającej się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat przyrody oraz rozbudzenie zainteresowań tematyką ery dinozaurów. Wycieczka dla przedszkolaków była wspaniałym przeżyciem, wielką przygodą związaną z czasami prehistorycznymi Ziemi.