Dnia 30.09.2021 –  3,4 latki wyruszyły na wycieczkę. Celem podróży był Park Jurajsko-Botaniczny „DinoPark” w Kołacinku.

Przedszkolaki przed wyjazdem zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa i  zachowywania się podczas wycieczki, w autokarze oraz pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Bardzo zorganizowane i pełne zaciekawienia wygodnie zajęły miejsca w busie. Po 2-gdzinnej podróży dojechaliśmy na miejsce.

Nadrzędnym celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy przyrodniczej, w tym ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki dinozaurów. Czas spędzony na terenie Dino – Parku zostawił po sobie wiele miłych wrażeń oraz istotnych informacji o prehistorii Ziemi, a zwłaszcza o życiu fascynujących zwierząt, jakimi były dinozaury.

  • Pierwszą atrakcją był spacer  ścieżką dydaktyczną ery mezozoicznej. Na jej całej długości stały naturalnej wielkości figury dinozaurów wkomponowane w pięknie ukształtowany teren. Przedszkolaki mogły je oglądać i dotykać, a pani przewodnik zdradzała im wszystkie tajemnice tych ogromnych zwierząt. Najwięcej entuzjazmu i radości wzbudził plezjozaur Stefan, którego trzeba było zawołać, żeby wypłynął spod wody.
  • Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się Grota, w której dzieci mogły zobaczyć wykluwającego się z jaja małego dinozaura.
  • Muzeum Geologiczno-Paleontologiczne to następny punkt programu. Mali podróżnicy zobaczyli autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takie jak: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, a dodatkowo ogromny okruch minerału HALITU (soli)z kopalni soli w Kłodawie.
  • Następnie przedszkolaki udały się na pyszny obiad, który bardzo chętnie zjadły.
  • Kolejny punkt programu to czas wolny spędzony na zabawie w „Figloraju” znajdującym się na terenie zwiedzanego obiektu. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami.

Wycieczka do DINOPARKU podobała się przedszkolakom i wychowawcom, dostarczyła wszystkim mnóstwo wrażeń i atrakcji. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.