W dniu 02.06.2021 r.  6 – latki odwiedziły Ogród Mariawitów. Główną atrakcją było spotkanie z prześlicznymi i milutkimi alpakami: Bunią, Basią, Dafi, Dominem i Wojtkiem. Na początku zwierzęta były wystraszone gośćmi, którzy zawitali do ogrodu, ale kiedy dostały od dzieci ulubione przysmaki – plasterki marchewek, było przyjemnie.

Kontakt z alpakami był dla dzieci pięknym przeżyciem. Przedszkolaki przekonały się, że są to stworzenia czujące też strach, ale po przełamaniu tych barier potrafią skraść małe serduszka.

Poprzez kontakt z alpakami dzieci uczyły się zasad poszanowania dla zwierząt. 

Drugą atrakcją Ogrodu Mariawitów były zabawy na dmuchanym zamku „Bajdocja”. Tam dzieci ćwiczyły sprawność fizyczną i kondycję, wspinając się na mury zamku, a potem zjeżdżając w dół.

W przerwach dzieci mogły zregenerować się odpoczywając od atrakcji na ławeczkach i przy stolikach, konsumując małą przekąskę i ugasić pragnienie wodą lub napojem.   

Pobyt w Ogrodzie Mariawitów dał dzieciom niezapomniane chwile zabawy i radości. To piękne miejsce, gdzie można odpocząć w bliskości z przyrodą.