W dniu 15 czerwca 2022 roku Króliczki wybrały się na wycieczkę autokarową do Torunia. Przedszkolaki przed wyjazdem zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa i  zachowywania się podczas wycieczki, w autokarze oraz pobytu dużym mieście, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Bardzo zorganizowane i pełne zaciekawienia wygodnie zajęły miejsca w busie. Po 2-gdzinnej podróży z przerwą dojechaliśmy na miejsce.

Celem wycieczki było poznanie legend związanych z miastem, historii piernika oraz zapoznanie z  Domem największego polskiego astronoma.

Pogoda była wymarzona , a program bardzo ciekawy i atrakcyjny . Zwiedzanie Torunia rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Dzieci zobaczyły Krzywą Wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika oraz fontannę flisaka, który wypędził żaby  z miasta. Następnie udaliśmy się na pyszne lody do kawiarni Lenkiewicza, gdzie dzieci z ogromnym apetytem zjadły swoją porcję .

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Piernika, gdzie dzieci obejrzały multimedialną wystawę o produkcji piernika.  Dzieci obejrzały kolekcję drewnianych form piernikowych oraz wysłuchały  legend o toruńskim piernikarstwie. Dowiedziały się skąd pochodzi nazwa najsłynniejszego piernika, czyli „katarzynki”. Po zwiedzaniu wystawy dzieci bawiły się na placu zabaw.

Następnie spożywały pyszny dwudaniowy obiad w restauracji „Gęsia szyja. Po obiedzie udaliśmy się na piernikowy plac zabaw, gdzie dzieci  korzystały z sprzętu terenowego. Była to dla nich największa atrakcja.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, gdzie dzieci obejrzały wystawę poświęconą życiu astronoma. Zobaczyły jak wygląd jego dom, pokoje oraz kuchnia. Na samej górze domu dzieci zobaczyły pokaz rozgwieżdżonego nieba, przypominający, że to właśnie tutaj po raz pierwszy młody Mikołaj skierował swe oczy ku gwiazdom.

Wizyta w Domu Kopernika to był ostatni punkt naszej wycieczki . Po jej obejrzeniu udaliśmy się do busa i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wycieczka do Torunia podobała się wychowawcom i przedszkolakom. Zmęczone, ale zadowolone wróciły do domu . Na pamiątkę pobytu w Toruniu każde dziecko przywiozło paczkę toruńskich pierników.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki.