Dnia 12.05.22r – przedszkolaki udały się autobusem komunikacji miejskiej na wycieczkę do Komendy Policji w Płocku. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Na miejscu przywitała nas pani Dorota, zajmująca się pracą z dziećmi i młodzieżą, która opowiedziała na czym polega jej praca oraz zwiedzaliśmy z nią budynek komendy. Dzieci miały możliwość obserwowania funkcjonariuszy w trakcie pracy. W czasie spotkania dużą atrakcją było obejrzenie na parkingu różnych pojazdów policyjnych – wozy patrolowe, do transportu aresztantów, motocykle a także zajęcie w nich miejsca i włączenie sygnałów świetlnych. Przedszkolaki oglądały także sprzęt, który jest wykorzystywany w pracy policjanta: kajdanki, pałkę oraz odznakę policyjną.

Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania bezpieczeństwa na drodze, w domu i na podwórku. Mieliśmy mnóstwo pytań na temat pracy policji,  a wycieczka wywołała tyle wrażeń, że z chęcią wybierzemy się tam jeszcze kiedyś.