W dniu 1 października 2021 r. dzieci z grupy „Pszczółki” zwiedzały Warszawskie Stare Miasto. Miały okazję poznać i podziwiać najważniejsze zabytki Starówki Warszawskiej. Z Panią przewodnik spacerowały po Ogrodach Zamku Królewskiego, a następnie zachwycały się kolorowymi kamienicami i wąskimi uliczkami. Dzieci wysłuchały legendy o Warszawskiej Syrence, Opowieści o Bazyliszku, O złotej kaczce i wiele innych ciekawostek.

Po długim spacerze po Warszawskiej Starówce udały się do Centrum Nauki Kopernik.

Centrum Nauki Kopernik to miejsce łączące naukę z emocjonująca zabawą. To świat samodzielnego eksperymentowania.

Podczas swobodnej zabawy mogły wszystkiego dotknąć, powąchać, sprawdzać, przekręcać, burzyć i układać, a nawet krzyknąć, aby uruchomić eksponat. To była wspaniała zabawa i nauka.

Bardzo zaciekawił dzieci model tornado, wielkie wahadło. Przedszkolaki mogły posłuchać dźwięków różnych instrumentów, przejechać się na zabytkowym rowerze, pobawić się w strefie wodnych zabaw, w lustrzanym kalejdoskopie, zbudować „Magiczny most”. Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje, które czekały na dzieci w Centrum Nauki Kopernik. Jest to praktycznie niewykonalne podczas jednorazowej wizyty.

Centrum Nauki Kopernik to wyjątkowe miejsce pokazujące przedszkolakom, jak ciekawy jest świat, który nas otacza.

Pobyt tam nie tylko uczy, ale też dostarcza niezapomnianych wrażeń.